Święto drużyn

Drukuj

8 listopada stał się

niezwykle uroczystym dniem dla służb dyżurno-porządkowych działających przy Publicznym Gimnazjum im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Lubichowie.

W czwartek młodzież z klas III, z ostatniego rocznika gimnazjum, miała swoje święto. Drużyny te to swoisty ewenement, jeśli chodzi o gimnazja w ogóle. Kolejne roczniki  uczniów  z ostatnich klas od wielu  już lat wspierają pracę dyżurujących nauczycieli, pomagają dbać o miejsce, w którym się uczą, w którym spędzają tak wiele godzin.

Wspomniane święto zostało połączone w elementami obchodów Święta Niepodległości ( właściwy apel miał miejsce dzień później, czyli w piątek 9 listopada).  Młodzież odśpiewała hymn państwowy, wzięła udział w apelu poległych, złożyła wiązanki  kwiatów oraz zapalone znicze w miejscach pamięci. Następnie drużyny złożyły uroczyste przyrzeczenie na sztandar szkoły i przemaszerowały uroczyście na tle melodii Warszawianki.

W ramach edukacji dla bezpieczeństwa młodzież uczestniczy również w szkoleniu strzeleckim.

         Później nastąpiło pasowanie na poszczególne stopnie ( dokonał go dyrektor szkoły, Jerzy Fiałek)  i wręczenie małych biało-czerwonych flag, które młodzież przypięła do swoich szkolnych mundurków, by z dumą wpisać się w 100 –lecie Niepodległej.

         Zwieńczeniem dnia stał się wspólny obiad  i  pamiątkowa fotografia wykonana przed budynkiem gimnazjum.

 

Monday the 19th. Design by QualityJoomlaTemplates. Custom text here